Cibona poklonila pobjedu, poraz Zadra

Hrvatski predstavnici Cibona i Zadar bili su neuspješni na gostovanjima u ogledima 21. kola regionalne ABA lige, iako je Cibona bila nadomak pobjede kod kragujevačkog Radničkog.

19.2.2013.
10:00
VOYO logo

Cibona je u zadnjoj četvrtini osnovnog dijela utakmice imala prednost od 8 koševa razlike (79:71), a u samoj završnici je ispustila pobjedu. Domaćine je spasio Aleksandar Ćapin s dva pogođena slobodna bacanja za 82:82, rezultat s kojim se otišlo u produžetak, jer Cibona nije iskoristila napad za pobjedu. U prvom produžetku su Cibosi poveli 89:84 minutu i pol prije kraja, ali niti ovoga puta nisu uspjeli osigurati dva boda. Andrija Žižić predvodio je Cibonu s 25 koševa i 9 skokova. Kod domaćina je najbolji bio Ćapin s 32 koša, uz 5 skokova i 7 asistencija. Zadar je izgubio na gostovanju kod vodeće Igokee 90:75. Zadrani su dobili prvu četvrtinu 25:21, u 13. minuti su imali vodstvo 29-23, ali je već do poluvremena domaća momčad preuzela kontrolu rezultata i na odmor otišla s prednošću 49:41. U nastavku neizvjesnosti nije bilo, Igokea je sigurno kontrolirala utakmicu do kraja. Franko Kaštropil bio je najbolji u Zadru s 19 koševa uz šut 6:7 iz igre i 78 iz slobodnih bacanja, te 9 skokova i 4 asistencije. Domaćine je predvodio Milan Dozet s 21 košem. Cibona je na 10. mjestu na ljestvici, dok je Zadar na 12. poziciji. Obje momčadi imaju omjer pobjeda i poraza 7-14. Radnički – Cibona 105-101 nakon dva produžetka Igokea – Zadar 90-75 Redoslijed: 1. Igokea 16-5, 2. Crvena zvezda 15-6, 3. Budućnost 13-8, 4. Radnički 13-8, 5. Partizan 13-8, 6. Cedevita 12.9, 7. Union Olimpija 11-10, 8. MTZ 11-10, 9. Krka 9-12, 10. Cibona 7-14, 11. Široki 7-14, 12. Zadar 7-14, 13. Split 7-14, 14. Szolnoki 6-15