Košarkaši Cibone slavili su u 22.

3.3.2012.
22:58
VOYO logo

Cibosi su u Ljubljani protiv Olimpije preokrenuli susret u posljednjoj četvrtini. Nakon koša Sašua Salina za 51:40 vodstvo Olimpije u 33. minuti Cibona je završno s polaganjem Gorana Sutona u 38. minuti napravila seriju 17-0 za vodstvo 51:57! Stečenu prednost do kraja je momčad Jasmina Repeše uspjela sačuvati i slaviti 12. pobjedu u sezoni. Goran Suton sa 17 koševa i 10 skokova predvodio je Cibonu, a dvoznamenkast su učinak prema broju koševa još ostvarili Antwain Barbour (12) i Damjan Rudež (11). Strijelce Union Olimpije predvodio je Deon Thompson s 14 koševa.

Zagreb je protiv Radničkog zaostajao veći dio utakmice, na poluvremenu 11 koševa razlike (30:41), ali je u završnici uspio doći do prilike za pobjedu. Ta prilika, na žalost, nije iskorištena unatoč nadmoći u skoku (44-30) u kojem je prednjačio Mario Kasun sa 16 uhvaćenih lopti pod obručima, od čega čak 14 u napadu. Na kraju su tako Mravi poraženi po 11. put ove sezone u utakmici u kojoj je pored Kasuna, najbolji bio kapetan Kruno Simon s 19 koševa i 10 skokova. Damir Mulaomerović dodao je 10 koševa. Kod Radničkog je najefikasniji sa 16 koševa bio Miljan Pavković. Cedevita – Maccabi 77-83 Laško – Helios Domžale 67-73 Budućnost – Široki 68-61 Zagreb – Radnički 76-81 Union Olimpija – Cibona 58-61 Crvena zvezda – Krka 82-78 Redoslijed: Maccabi 20-1, 2. Cedevita 17-5, 3. Partizan 16-6 (-1) 4. Budućnost 14-6 (-2), 5. Široki 13-10, 6. Cibona 12-10...9. Zagreb 11-11...