SLAVLJE 'PLINARA' / Zagreb 26. put osvojio Kup! Dubrava ipak nije bila dorasla najjačoj hrvatskoj momčadi

Image

U 28. finalu Zagreb je pobijedio 35:28 (19:11)

19.5.2019.
20:54
Pixsell
VOYO logo

Rukometaši PPD Zagreba po 26. put pobjednici su hrvatskog Kupa nakon što su u finalnom susretu igranom u SD Žatika u Poreču pobijedili gradskog suparnika Dubravu sa 35:28 (19:11).

U 28. finalu Kupa Hrvatske PPD Zagreb je igrao svoje 27. finale ovog natjecanja i osvojio 26. naslov. Preostala dva naslova pobjednika Kupa ima Metković koji je slavio 2001. i 2002.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ogled PPD Zagreba i Dubrave bila je repriza finala iz 2014. godine. Zagreb je tada slavio sa 39:31, a ovoga puta je bilo plus sedam (35:28).

Momčad Vlade Šole se dobro držala prvih 20 minuta i rezultata 10:9, no Zagreb je do kraja poluvremena zabio devet, a primio samo dva gola za uvjerljivih 19:11 na poluvremenu. U drugom dijelu hrvatski prvak je održavao uvjerljivu prednost za konačnih 35:28.

PPD Zagreb su do pobjede predvodili Damir Bićanić s osam, David Mandić sa šest, te Ivan Sršen i Josip Božić Pavletić sa po pet golova, dok je Urh Kastelic imao devet obrana. Kod Dubrave najefikasniji su bili Petar Medić sa sedam, te Ivan Dumenčić i Marko Račić sa po četiri gola. Domagoj Grahovac sakupio je šest obrana.