RIJEKA PALA / Dinamo napravio veliki korak prema naslovu: Džoker s klupe donio preokret i pobjedu na Rujevici

Image
  • Dinamo napravio veliki korak prema naslovu: Džoker s klupe donio preokret i pobjedu na Rujevici

Tijek derbija 33. kola HNL-a između Rijeke i Dinama mogli ste pratiti na portalu Net.hr od 19:30 sati.

5.5.2024.
16:14
Marko Lukunic/PIXSELL
VOYO logo

Rijeka - Dinamo

1-2

Rijeka: Labrović - Smolčić, Radeljić, Mitrović, Goda - Selahi - Pašalić, Fruk, Hodža, Pjaca - Ivanović

Dinamo: Nevistić - Bernauer, Theophile, Ristovski - Pierre-Gabriel, Mišić, Sučić, Vidović - Baturina - Petković, Kulenović

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
'ĐIR, A NE LJUBAV' /

Navijači Hajduka nakon novog kiksa Bijelih: 'Tu ne treba trener, tu treba egzorcist'

Derbi Rijeke i Dinama u 33. kolu ponudio je sjajnu utakmicu u kojoj su nakon preokreta slavili gosti 2-1 i tako tri kola prije kraja pobjegli domaćinu na četiri boda prednosti.

Utakmicu su sudili mađarski suci predvođeni Tamasom Bognarom koji je već u prvoj minuti odlučio prekinuti derbi jer su navijači zatrpali teren konfetama i trakama. Rijeka je krenula dominantnije, no prvu pravu priliku imao je Dinamo u 8. minuti kada je Baturina izbio sam pred Labrovića, no pogađa vratnicu. Pitanje bi li gol i bio priznat, jer pomoćni sudac je podigao zastavicu. Pašalić je odgovorio u 16. minuti dalekomentnim pokušajem koji odlazi daleko od gola. Opasno je pred golom Dinama bilo u 20. kada je pokušaj Fruka s 20-ak metara projuhao pokraj gola. Hodža je u 40. minuti dobio loptu na rub šesnaesterca, ali blokirala je to obrana Dinama. Samo dvije minute kasnije Pašalić je opalio iskosa s desne strane, ali odlazi to pokraj stative.

Zanimljiv podatak izbacila je grafika u 43. minuti, a bila je riječ o udarcima prema golu koji su bili u korist Rijeke 11-0.

Image

U prvom poluvremenu svaka je momčad ostala i bez jednog igrača za sljedeće kolo zbog akumuliranog trećeg žutog kartona pa će Kulenović tako propustiti dvoboj protiv Osijeka u Maksimiru, a Goda gostovanje kod Varaždina.

Trener Dinama Sergej Jakirović odlučio je mijenjati odmah na početku nastavka kada je u svlačionici ostavio Kulenovića, a priliku je dobio Špikić. U 48. minuti Pašalić je probio stranu i ubacio, a Pierre-Gabriel je zakasnio u staru i pokosio, što je za Bognara bilo dovoljno da pokaže na bijelu točku. Siguran realizator iz penala bio je Pjaca koji je Nevistića ostavio bez šanse.

Image

Ponovno su dinamovci imali što reći mađarskom sucu nakon prekršaja Selahija na Baturinu 53. minuti, jer su tražili drugi žuti karton za igrača Rijeke, no na kraju je pocrvenio netko s klupe Dinama. Samo tri minute kasnije Sopić je zamijenio Selahija i uveo Petrovića. U 62. minuti vidjeli smo novi prekid na Rujevici, ovog puta zbog bakljade Armade.

Pašalić je u 68. opasno ubacio iz skraćenog kornera s desne strane, ali Nevistić to odbija i otklanja opasnost. Domaćini su u 72. izveli još jednu kontru, no udarac Fruka zaustavio je golman Dinama.

U 74. minuti na 20-ak metara od gola Rijeke srušen je Petković, koji je sam preuzeo odgovornost i fantastično pogodio za 1-1. Nije gol puno poremetio Riječane koji su u 81. minuti imali sjajnu priliku za 2-1, no udarac Smolčića zaustavila je vratnica. Odgovorio je Dinamo odmah kontru u kojoj je zabio Ogiwara nakon dodavanja Baturina, no gol je opravdano poništen zbog zaleđa.

Dinamo je do preokreta i vodstva stigao u 88. minuti kada je Jakirovićev džoker s klupe Hoxha koji je tek ušao igru, slomio čuvara pa neobranjivo pogodio u suprotni kut za 1-2. Prvi mu je to gol u plavom dresu, a zanimljivo i posljednji gol u HNL prije ovog zabio je Rijeci, i to u dresu Slaven Belupa.

U posljednjoj minuti utakmice pogriješila je obrana Dinama, lopta je došla do Jankovića koji sa sedam, osam metara puca pokraj gola. Propala je tako posljednja prilika domaćina da stignu do izjednačenja.