Hrvatski reprezentativac rasturio Real Madrid

U prvoj utakmici finalne serije španjolskog prvenstva košarkaši Barcelone su na krilima našeg Ante Tomića kao gosti svladali Real Madrid s 98:93.

20.6.2014.
8:30
VOYO logo

Barcelona je odlično otvorila utakmicu i riješila prvu četvrtinu u svoju korist s 23:16. Domaći su se nakon toga probudili i smanjili zaostatak do poluvremena (48:44), a potom u trećoj dionici i došli do vodstva. U završnu su četvrtinu ušli s vodstvom 73:70.

U neizvjesnoj je završnici jednu od ključnih uloga odigrao Tomić. Pri Realovom vodstvu 82:79 ubacio je dva slobodna bacanja i jedan koš iz igre, te vratio prednost na stranu Katalonaca (83:82). Uz pregršt slobodnih bacanja do kraja gosti su si prokrčili put do pobjede i poveli u finalnoj seriji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tomić je zaključio dvoboj sa 17 koševa (dvice 6-10, slobodna bacanja 5-9), 11 skokova i dvije asistencije, a u pobjedničkoj je momčadi 17 poena upisao i Boštjan Nachbar. U Realovom sastavu su po 16 koševa ubacili Rudy Fernandez i Sergio Rodriguez.

Treća utakmica finala na rasporedu je u subotu, ponovno u Madridu, a prvak će postati momčad koja dođe do tri pobjede.