PROSINEČKI POTOPLJEN USRED BAKUUA: / Nakon što je Azerbajdžan zabio za 1-1, uslijedio je njemački blitzkrieg

Image

U 5. kolu skupine C kvalifikacija za odlazak na SP u Rusiji 2018., Njemačka je kao gost potopila Azerbajdžan 4-1.

26.3.2017.
20:19
afp, KIRILL KUDRYAVTSEV
VOYO logo

Proslavljeni hrvatski nogometaš Robert Prosinečki s Azerbajdžanom je dočekao svjetske prvake u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji sljedeće godine. Nijemci, koji su susret dočekali s gol razlikom 16-0, poveli su u 19. minuti golom Schurrlea, a u 31. je Nazarov izazvao oduševljenje u Bakuu zabivši za 1-1!

Image

Veselje Azerbajdžana trajalo je samo pet minuta. Zvijezda Bayerna Müller je u 36. pogodila na asistenciju Schurrlea za 1-2, a Mario Gomez u posljednjoj minuti prvog poluvremena donio gostima 1-3. Sjajni Schurrle je u 81. upisao i drugi pogodak za 1-4.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nijemci nisu iskoristili još nekoliko odličnih prigoda. U 3. minuti neprecizan je bio sjajni Draxler, u 22. Kimmich, a u 52. minuti Schurrle. Češka je u gostima protiv slabašnog San Marina slavila sa 6-0, a večeras Sjeverna Irska dočekuje Norvešku.

Engleska dobila Litvu 2-0

U skupini F na Wembleyu je Engleska dobila Litvu sa 2-0. Nakon jalove dominacije na početku susreta Englezi su u 22. minuti napokon složili akciju iz koje su poveli. Raheem Sterling je odradio najveći dio posla, a 34-godišnji napadač Sunderlanda Jermain Defoe iz blizine zabija za 1-0.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Litva je mogla doći do izjednačenja zahvaljujući pogrešci engleskog vratara Harta, koji je loše ispucao loptu. Slivka je lobao Harta, ali na gol-liniji se našao stoper Stones koji je spasio mrežu domaćina.

Vardy mogao zabiti hat-trick

Na startu drugog poluvremena, u 48. minuti, Raheem Sterling promašuje sa nekoliko metara. U 60. minuti u igru je ušao Jamie Vardy i već u 66. pogađa za 2-0. Mogao se Vardy još dva puta upisati u strijelce, u 69. i 80. minuti, ali nije imao sreće.

U dvoboju austsajdera skupine E Armenija je kod kuće protiv Kazahstana slavila sa 2-0 golovima Henrika Mkhitaryana (73) i Arasa Oezbiliza (75). Večeras se još sastaju Crna Gora - Poljska, te Rumunjska - Danska.

SKUPINA C Azerbajdžan - Njemačka 1-4 (Nazarov 31 / Schurrle 19, 81, Muller 36, Gomez 45) San Marino - Češka 0-6 (Barak 17, 24, Darida 19, Gebre Selassie 26, Krmenčik 43, Darida 77-11m) Sjeverna Irska - Norveška 2-0 (Ward 2, Washington 33)

SKUPINA E Armenija - Kazahstan 2-0 (Mhitarjan 73, Ozbiliz 75) Rumunjska - Danska 0-0 Crna Gora - Poljska 1-2 (Mugoša 63 / Lewandowski 40, Piszczek 82)

SKUPINA F Engleska - Litva 2-0 (Defoe 22, Vardy 66) Škotska - Slovenija 1-0 (Martin 88) Malta - Slovačka 1-3 (Farrugia 14 / Weiss 2, Greguš 41, Nemec 84)