Amerikanac posramio sve, Kostelić neće biti sretan!

Skijaši su u Alta Badiji odradili četvrti veleslalom sezone. Ivica Kostelić ga je završio na 21. mjestu, dok je oduševio pobjednik Amerikanac Ted Ligety.

16.12.2012.
12:19
VOYO logo

Slavio je najbolji veleslalomaš današnjice u Alta Badiji nadmašivši prvog pratitelja, branitelja naslova Marcela Hirschera, za više od dvije sekunde.

Podjednako impresivno Ligety je ove jeseni do pobjeda dolazio u Söldenu (2.75 sekundi pred drugoplasiranim) i u Beaver Creeku (1.76).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U talijanskom skijalištu Amerikancu je to bila druga pobjeda u karijeri. Jedini je put ranije slavio prije dvije godine.

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić završio je utrku na 21. mjestu, jednu poziciju lošije plasiran nego u prvoj vožnji.

Treće mjesto pripalo je Francuzu Thomasu Fanari, koji je time izjednačio najbolje plasmane (tri puta) u karijeri.

1. Ligety (SAD) 2:37.27 2. Hirscher (Aut) +2.04 3. Fanara (Fra) +3.27 4. Dopfer (Njem) +4.22 5. Simoncelli (Ita) +4.46 21. Kostelić (Hrv) +6.09

Poredak u veleslalomu: 1. Ligety (SAD) 360 bodova 2. Hirscher (Aut) 320 3. Mölgg (Ita) 162 17. Kostelić (Hrv) 66

Ukupni poredak Svjetskog kupa: 1. Svindal (Nor) 614 bodova 2. Ligety (SAD) 508 3. Hirscher (Aut) 460 4. Jansrud (Nor) 322 20. Kostelić (Hrv) 142