NEXE U ČETVRTFINALU NATJECANJA: / Izgubili su u dramatičnoj utakmici, ali i obranili pobjedu od tri gola razlike iz prvog susreta

Image

Nexe je u Našicama slavio sa 23:20, a u uzvratu u dramatičnom susretu izgubio 22:24

12.2.2020.
22:32
Davor Javorovic/PIXSELL
VOYO logo

Rukometaši Nexea izborili su plasman u četvrtfinale regionalne SEHA lige nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala u Bitolju izgubili od Eurofarm Pelistera sa 22:24 i tako obranili pobjedu od tri gola razlike iz prve utakmice. Nexe je u Našicama slavio sa 23:20, a u uzvratu u dramatičnom susretu izgubio 22:24 što je bilo dovoljno za plasman u četvrtfinale i ogled protiv Vardara.

Image
NEXE BOLJI OD PELISTERA: /

Barišić-Jaman i Kević predvodili sastav iz Našica do domaće pobjede

Image

Pelister nakon prvog poluvremena vodio s 13:10

Pelister, kojeg vodi bivši izbornik hrvatske reprezentacije Željko Babić, je nakon prvog poluvremena vodio sa 13:10, a u nastavku je u dva navrata imao i +4. Međutim, Nexe je sedam minuta prije kraja susreta uspio izjednačiti na 21:21. Minutu i 30 sekundi prije kraja domaćin je otišao na +2, ali više od toga nije išlo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kod Nexea najefikasniji su bili Tomislav Severec s pet i Janko Kević sa četiri gola, dok je Moreno Car imao 11 obrana. Pelister je predvodili Lovro Jotić s pet golova.

Plasman u četvrtfinale izborili su i Tatran Prešov, te Vojvodina

Plasman u četvrtfinale izborili su i Tatran Prešov, te Vojvodina, a posljednjeg sudionika četvrtfinala doznat ćemo nakon dvoboja Meškova i Beijing Sport University. Utakmice su na rasporedu 2. i 3. ožujka, a sve osim pobjede bjeloruskog sastava bila bi senzacija. Direktan plasman u četvrtfinale izborili su Vardar, Veszprem, PPD Zagreb i Motor Zaporožje.

Hrvatski prvak PPD Zagreb u četvrtfinalu će igrati protiv Tatrana iz Prešova, dok će Nexe igrati protiv Vardara. Prve utakmice na rasporedu su 7. i 8. ožujka, a uzvrati 14. i 15. ožujka.