Prijateljska utakmica / Kramarić i Modrić doveli nesigurnu Hrvatsku do pobjede! Eksperiment u Katru pokazao na koga Dalić može računati

Image

Zlatko Dalić otkrio je cijeli sastav osim pozicije desnog beka.

29.3.2022.
16:20
Igor Kralj/PIXSELL
VOYO logo

Hrvatska nogometna reprezentacija u prijateljskoj je utakmici igranoj u katarskom Al Rayyanu svladala je Bugarsku sa 2-1 (0-0).

Bugarska je povela golom Kirila Despodova u 69. minuti, ali Hrvatska je uspjela preokrenuti preko Luke Modrića koji je iskoristio kazneni udarac u 76. minuti i Andreja Kramarića u 80. minuti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Izbornik Zlatko Dalić je protiv Bugarske započeo utakmicu sa 10 različitih utakmica u odnosu na onu protiv Slovenije prije tri dana, a igrači iz drugog plana nisu iskoristili pruženu priliku.

Vatreni odlično otvorili utakmicu

Iako je Hrvatska aktivnije započela dvoboj, prijetila je samo udarcima s distance. Tako je u 11. minuti nakon odličnog proigravanja Majera do prostora za udarac s lijeve strane došao Barišić, ali Vucov je uspio skrenuti loptu u vratnicu. U 20. minuti udarac s gotovo 30 metara oprobao je Moro, ali Vucov je ponovno bio spreman.

Image

Dalića pitali o hrvatskim trenerima, a on poentirao sa stilom: 'Da su to napravili njemački treneri, snimali bi se filmovi'

Image

Od sredine prvog poluvremena Bugarska je uspjela uspostaviti ravnotežu na terenu i počela prijetiri iz protunapada. Najbolju priliku imala je u 25. minuti kada je Despodov proigrao Kirilova, no Ivušić je uspio zaustaviti pokušaj bugarskog veznjaka.

Katarski sudac Al Marri u završnici drugog poluvremena mogao je i isključiti Ćaletu-Cara zbog serije grubih startova, ali je bio benevolentan pa je stoper Marseillea ostao na terenu.

Početkom drugog poluvremena ušli su Perišić i Kovačić, a upravo je ulazak Perišića na lijevo krilo probudio Hrvatsku. Ipak, u 51. minuti opet je prijetila Bugarska udarcem iskosa, ali opet se istaknuo Ivušić.

U 55. minuti Perišić je prošao po lijevoj strani, ubacio na glavu Majera koji je pucao slabo.

Ćaleta - Car  i Destpotov dobili naivne crvene kartone

Neminovno se dogodilo u 62. minuti kada Al Marri više nije mogao progledavati kroz prste i isključio je Ćaletu-Cara. Kazna je stigla u 69. minuti kada je Iliev sa svoje polovice odlično proigrao Despodova koji je izašao sam pred Ivušića.

Vratar Osijeka čak je i dodirnuo udarac bugarskog napadača, ali nije spriječio ulazak lopte u mrežu. Bugarski napadač pogodak je proslavio skidanjem dresa, a kako je nekoliko minuta ranije već dobio žuti karton, sudac Al Marri ga je morao isključiti.

Uragan Modrića i Kramarića za pobjedu

Kako bi izbjegao poraz, Dalić je u 72. minuti morao ubaciti i Luku Modrića koji se pokazao ključnim igračem preokreta. Upravo je Modrić u 74. minuti ubacio u kazneni prostor gdje je Budimir traljavo reagirao, ali je Kramarić zaustavljen prekršajem pa je Hrvatska dobila kazneni udarac, a siguran izvođač bio je upravo Modrić.

Potpuni preokret dogodio se u 80. minuti, Kramarić je prihvatio dodavanje Oršića u kaznenom prostoru, prevario dvojicu čuvara i odličnim udarcem iskosa s desne strane pogodio suprotni kut za konačnih 2-1.

Bugarska se u završnici mogla spasiti poraza, ali u 87. minuti nije iskoristila situaciju kada su tri njezina igrača išla na Barišića koji je uspio presječi dodavanje Coneva za Jomova.

UŽIVO:

Hrvatska - Bugarska 2:1

Hrvatska: Ivušić - Ćaleta-Car, Vida, Škorić - Oršić, Pašalić, Moro, Majer, Barišić - Vlašić, Livaja

Bugarska: Vucov - Turicov, P. Hristov, A. Hristov, Jordanov - Nedelev, Čočev, Malinov, Kirilov - Minčev, Despodov

90'+5 Hrvatska je okupljanje u Katru završila pobjedom protiv Bugarske

90'+4 Loptu koju je poslao preko cijelog terena vratar Vucov došla je nakon odbijanca do bugarskog napadača Despodova koji puca daleko od vrata

90'+3 Oršić je našao Budimirovu glavu na pet metara od vrata, no naš napadač pogađa ravno u Vucova

88' Pongračić je još jednom naivno ispao, a onda je to podebljao žutim kartonom nakon grubog prekršaja

87' Kakvu su sad priliku uništili Bugari. Pogriješio je Kovačić što je ostavilo tri Bugarina sama u kaznenom prostoru s Barišićem, ali je naš bek uspio spriječiti pogodak. Nakon ovog je jasnije zašto je Bugarska 60 mjesta iza Hrvatske na FIFA-inoj ljestvici

85' Budimir je dočekao grešku A. Hristova koji je pao preko lopte. Hristov je Budimira srušio na rubu 16 metara, a iz slobodnog udarca Perišić gađa 10-ak centimetara preko vrata

83' Luka Modrić je iz kornera dugom loptom na drugoj strani našao Perišića, a on iz voleja puca no direktno u ruke bugarskog vratara

80' Kovačić je prodorom došao do ruba 16 metara, a nakon odbijanca lopta dolazi do Kramarića. On je sa dva lažnjaka zaljuljao cijelu obranu Bugarske i desnom nogom pogodio malu mrežu vratara Vucova

76' Luka Modrić bio je siguran s bijele točke te je sad 1:1 i u golovima i u crvenim kartonima

74' Modrić je lijepom loptom našao Kramarića između dvojice bugarskih igrača od kojih ga jedan zapinje, a sudac pokazuje na bijelu točku. Nije ovo izgledalo baš uvjerljivo, ali je sudac je odlučio da je ovo penal

71' Izlazi Majer, ulazi Modrić

69' Hrvatska je upropastila jednu polukontru, a Bugari su kroz dva dodavanja izbacili Despotova samog pred Ivušića. Despotov je sigurno realizirao šansu, a onda skinuo dres i dobio drugi, isključujući žuti karton

62' Duje Čaleta Car zbog neopreznog starta dobio je drugi žuti karton. Hrvatska će pola sata igrati s igračem manje

59' Oršić je okušao udarac iz slobodnog udarca s 30 metara. Lopta je neobično odskočila ispred vratara Vucova, ali se od vratnice odbija vani

57' Zadnjih desetak minuta se ne događa ništa konkretno. Hrvatska pokušava preko Perišića, a Bugari čekaju priliku iz kontre.

47' Perišić u trku lomi svog čuvara, ali s 20-ak metara puca pokraj vratnice

46' Izašli su Nikola Moro i Domagoj Vida, a ušli su Mateo Kovačić i Ivan Perišić. Kod Bugara izašao Minčev, a ušao Iliev

Image

45' Gotov je prvi dio. Hrvatska je očigledno bolja no Bugari nisu bili bezazleni. Nakon polovice prvog dijela Bugarska je imala nekoliko izglednih situacija, a u 25. minuti je Vatrene spašavao Ivušić. Loše vijesti za hrvatsku reprezentaciju je ozljeda Mile Škorića koji je morao izaći.

40' Hrvatska većinu problema bugarskoj obrani stvara kroz trokut Barišić, Majer, Pašalić, a s druge strane Despodov neugodnim driblinzima muči Domagoja Vidu

35' Livaja je zavaljao lijevog beka bugarske reprezentacije te ubačajem našao Barišića s druge strane kaznenog prostora koji puca iz prve. Vucov opet brani.

31' Opet se su Pašalić i Barišić kreirali solidnu situaciju, ali Bugari čiste ubačaj bivšeg igrača Osijeka. Turicov je ostao ležati tako da će se utakmica zaustaviti dok mu se ne ukaže pomoć

26' Novi udarac Bugarske. Srećom lopta odlazi preko vrata. Hrvatska je prvih 20 minuta dominirala, ali sada Bugari izgledaju bolje i opasnije

25' Sad su Bugari stvorili odličnu šansu. Prebrojili su hrvatsku obranu, ali Ivušić spektakularno brani udarac Despotova. Loše vjesti za Dalića i Bjelicu, izgleda da se Mile Škorić ozlijedio. Umjesto njega ulazi Pongračić.

20' Sjajan udarac Mora s 23 metra krajnjim naporom brani Vucov. Ubačaj iz kornera pronalazi Vidu, a on glavom puca visoko preko gola

18' Jedan neugodan centaršut s desne strane bugarskog napada Ivušić boksa, a Nedeljev natrčava no njegov udarac završava bliže korner zastavici nego vratima

16' Malo ozbiljniji napad Bugarske. Dobili su nekoliko duela i lopta je išla prema Mincevu koji je bio u dobroj situaciji, ali sveprisutni Mile Škorić stiže na vrijeme. Pri tom se lakše ozlijedio

13' Gol visi u zraku, a Vatreni djeluju jako raspoloženo. Dugu loptu veznog reda je Oršić iz prve probao proslijediti Livaji, a nakon što je bugarska obrana odbila pucao je i sam. Od svega samo korner

11' Majer je finom loptom našao Barišića koji puca s ruba kaznenog prostora, ali vratar Vucov uz pomoć grede odbija loptu u korner. Prva ozbiljnija prijetnja na utakmici

10' Bugari se uglavnom brane, a tek su u dva navrata pokušali ugroziti hrvatska vrata kroz brzu kontru no oba puta je Mile Škorić bio pravovremen te spasio Ivušića eventualnih problema

7' Pašalić i Barišić su lijepo kombinirali na lijevoj strani, ali centaršut lijevog bočnog je bio malo previsok za Livaju koji puca preko grede

2' Hrvatska je igru preselila odmah u kazneni prostor Bugarske. Majer i Vlašić su kombinirali na lijevoj strani bugarskog šesnaesterca no povratnu loptu Nikole Vlašića ne uspjeva nitko zatvoriti na drugoj stativi.

Hrvatska reprezentacija od 16 sati igra drugu prijateljsku utakmicu u Dohi. Protivnik je ovog puta Bugarska. Zlatko Dalić će u ovu utakmicu krenuti s izmjenjenim sastavom u odnosu na utakmicu sa Slovenijom.

Današnji susret nema rezultatski značaj i izbornik Zlatko Dalić koristit će ga za uigravanje formacije 3-5-2 te će dati priliku igračima koji nisu igrali ili su imali manju minutažu protiv Slovenije

Hrvatska je od osamostaljenja odigrala sedam utakmica protiv Bugarske i u njim ostvarila omjer od četiri pobjede, dva remija i jednog poraza.

Dalić je otkrio gotovo cijelu postavu za današnju utakmicu. Jedino mjesto koje nije želio potvrditi jest pozicija desnog beka. Ipak, očekuje se da Hrvatska istrči u sljedećem sastavu:

Tekstualni prijenos pratite na našem portalu.